Kalojnë gjashtë raunde, mbesin edhe gjashtë të tjera mes Furyt dhe Usyk
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar gjysma e meçit prej 12 raundesh mes Tusyn Furyt dhe Oleksandr Usyk.

Të dy boksierët me famë po luftojnë për titullin e kampionit të botës në peshat e rënda, raporton KosovaPress.

Deri tani më i mirë ishte boksieri ukrainas, i cili vazhdimisht po sulmon me goditje precize Furyn që njihet ndryshe si “Gipsy King”.

Kanë mbetur edhe gjashtë raunde të tjera deri te fundi i kësaj përballje, nëse eventualisht nuk ka ndonjë nokaut.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024