Turneu "Lah Nimani", boksieri bullgar eliminon polakun
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar edhe meçi i tetë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku po zhvillohet turneu ndërkombëtar i boksit "Lah Nimani."

Në kategorinë deri në 75 kilogramë, boksieri bullgar Khalil Sami ka siguruar finalen e këtij turneu, raporton KosovaPress.

Sami e mposhti në gjysmëfinalen boksierin polak, Filip Mazurkiewicz.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024