Bastisje në Lipjan e Prishtinë, arrestohen dy persona – i treti në arrati
Siguri
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e rajonit të Prishtinës ka arrestuar S. T. (48) dhe A. T. (21), shtetas kosovarë, ndërsa personi i tretë ndodhet në arrati, të dyshuar për shtytje në vetëvrasje dhe ndihma në vetëvrasje dhe fajde.

Ata dyshohet se janë implikuar në rastin e vetëvrasjes më 14 maj 2024, në një sallon veturash, në magjistralen Prishtinë -Ferizaj.

Arrestimi, i cili ka ndodhur dje, është përcjellë me një operacion bastisjeje në dy lokacione të ndryshme, një në Gadime të Lipjanit, ndërkaq një në komunën e Prishtinës.

Policia ka shpallur në kërkim të dyshuarin e tretë tashmë i identifikuar, ndërsa dy të arrestuarit me aktvendim nga prokurori i shtetit janë dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, si vijimësi e fazave të mëtejme të procesit hetimor.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024