Conte “sakrifikohet” për të marrë drejtimin e Napolit ose Milanit
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Napoli ka rihapur bisedimet me Antonio Conten pasi ai uli kërkesat e tij për pagë dhe Milani është gjithashtu gati të takojë sërish ish-trajnerin e Chelseat për të folur për mundësinë e bashkëpunimit ndërmjet tyre.

Trajneri 54-vjeçar italian është ende pa punë pas largimit të tij nga Tottenhami në mars të vitit të kaluar, duke bërë një pushim nga futbolli për të kaluar kohë me familjen e tij në Torino pas një periudhe të vështirë në Londrën Veriore.

Conte ishte dikur favorit për të marrë drejtimin e Napolit, por gjërat u qetësuan gjatë muajve të fundit, me kandidatë të tjerë si Gian Piero Gasperini dhe Vincenzo Italiano që morën primatin. Ai gjithashtu është paraqitur si një zëvendësues i mundshëm i Stefano Piolit te Milani.

“Corriere dello Sport” shpjegon se si Conte ka filluar të ulë kërkesat e tij për kontratë përpara verës, i gatshëm të pranojë një marrëveshje me vlerë rreth 4-5 milionë euro neto në sezon plus shtesat dhe të drejtat e imazhit.

Shoqëruesi i tij u takua me presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis javën e kaluar dhe priten bisedime të mëtejshme, ndërsa agjentët e tij gjithashtu përgatiten të diskutojnë kushtet me Milanin.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024