​Lideri e pëson keq nga Tirana, Skënderbeu pa mëshirë në derbin kundër Vllaznisë
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Shqipërisë, ku kemi rezultate tejet interesante.

Lideri i tabelës, Egnatia e ka pësuar keq sot si vendas kundër Tiranës, ku kjo e fundit regjistroi fitore me shifrat 3:0, raporton KosovaPress.

Fitore të thellë si mysafir shënoi edhe skuadra e Skënderbeut, e cila e mposhti 5:1 Vllazninë.

Ndërkaq, fitoren sot e gjeti edhe kampioni aktual, Partizani i cili e mposhti 4:0 skuadrën e Erzenit.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme i gjeni më poshtë.

Egnatia 0:3 KF Tirana

Laçi 2:0 Kukësi

Partizani 4:0 Erzeni

Teuta 1:0 Dinamo Tirana

Vllaznia 1:5 Skënderbeu 

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024