Milani po përgatitet t’i gëzojë tifozët
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

“La Gazzetta dello Sport” pretendon se Milani po ofron 50 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin e RB Leipzig, Benjamin Sesko dhe mund të mposht Arsenalin pas takimit me agjentët e tij.

Qendërsulmuesi është përmendur disa herë në javët e fundit si objektivi i tyre numër një për të zëvendësuar Olivier Giroud, i cili do të shkojë në LAFC si lojtar i lirë nga 1 korriku, raporton KosovaPress.

Kishte një aluzion të madh se diçka po lëvizte me shpejtësi kur agjencia e Seskos “Pro Transfer” postoi një foto në “Instagram” që tregonte monumentin e famshëm milanez të Galerisë.

Tani “La Gazzetta dello Sport” sugjeron që takimi me drejtorët e Milanit shkoi mirë dhe ata gjithashtu mund të jenë në tribunë për ndeshjen e sotme kundër Cagliarit në “San Siro”.

Raportohet se oferta në tryezë për RB Leipzig është 50 milionë euro, e cila ishte klauzola origjinale e lirimit në kontratën e tij. Megjithatë, kjo mund të mos jetë më e mjaftueshme, pasi paraqitjet e tij kanë parë që klauzola të rritet në 65 milionë euro dhe mund të arrijë deri në 73 milionë euro deri në fund të sezonit.

Milani po shpreson qartë të bindë Seskon dhe agjentët e tij së pari, kështu që ata do të jenë aleatë për të siguruar që ai të marrë lëvizjen te kuqezinjtë dhe jo atë që ndoshta do të jetë një propozim më fitimprurës nga Arsenali.

Sesko është një reprezentues slloven që mbush 21 vjeç më vonë këtë muaj dhe tashmë ka 11 gola në 27 paraqitje për kombëtaren e tij. Qendërsulmuesi shtatlartë gjeti rrjetën 16 herë në 40 paraqitje për RB Leipzig këtë sezon, së bashku me dy asistime

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024