Zgjedhjet parlamentare në Maqedoni: Fronti Evropian prin ndaj VLEN
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Nga 420 mijë vota të numëruara deri më tani, ndërmjet Fronti Evropian dhe VLEN, prin Fronti me 20.48% derisa VLEN ka 17.37%.  Këto janë të dhënat preliminare të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, të cilat janë mbajtur sot. Deri më tash janë përpunuar rreth 36 për qind e rezultateve sipas KSHZ-së. Prin koalicioni “Maqedonia jote- VMRO-DPMNE” me 35.70 për qind. Ndërsa koalicioni për të ardhmen evropiane -  LSDM ka 12.14 për qind.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024