Kuka udhëheq stërvitjet në kampin stërvitor ndërkombëtar në Pejë
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kuadër të komponentës “Diplomacia publike” të programit shtetëror “Kosova, shtet i xhudos”, përgjatë dy javëve është mbajtur kampi stërvitor ndërkombëtar në Qendrën Nacionale të Xhudos në Pejë.

Pjesë e këtij Kampi ishin ekipet e xhudos nga Anglia, Bullgaria, Polonia, Afrika e Jugut, Suedia dhe Bosnje e Hercegovina, raporton KosovaPress.

Garuesit pjesëmarrës u përgatitën për Lojërat Olimpike Paris 2024. Kampi u udhëhoq nga trajneri e selektori ynë Driton Kuka.

Xhudo jo vetëm që po i sjellë Kosovës suksese sportive tash e disa vite, por edhe po kontribuon në turizëm e diplomaci publike ku vetëm në më pak së 1 muaj kanë ardhë për vizitë mbi 20 shtete të cilat janë stërvitur në Qendrën Nacionale të Xhudos në Pejë.  

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024