Zgjedhjet në Maqedoni, deri në ora 11:00 votuan 12,87% e qytetarëve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Komisionit  Shtetëror të Zgjedhjeve në Maqedoni të Veriut, Aleksandar Dashtevski njoftoi se deri në ora 11:00 në zgjedhjet presidenciale, nga të dhënat e gjithsej 2080 vendvotimeve, jehona e votuesve është 12.87 për qind, respektivisht kanë votuar 141.087 qytetarë, përcjell TV21. Dalja më e madhe në zgjedhjet presidenciale është në Probishtim, ndërsa më e vogla në Likovë.

“Dalja e votuesve në zgjedhjet presidenciale nga 3080 vendvotime, dmth është dyfishuar numri. Në këto vendvotime kanë votuar 141.087, respektivisht 12,87 për qind. Dalja më e madhe për momentin për zgjedhjet presidenciale ka në Probishtip, 27,85, dalja më e vogël për zgjedhjet presidenciale në Likovë është 1,76”, theksoi Dashtevski.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024