Vuçiq uron Pashkët me mesazh provokues për Kosovën
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka uruar sot besimtarët për Pashkët ortodokse, me mesazh provokues për shtetin e Kosovës. “Ne do të vazhdojmë të luftojmë fuqishëm dhe me vendosmëri për ruajtjen e tërësisë territoriale të Serbisë me të shenjtën tonë të shenjtë Kosovën dhe M... si pjesë përbërëse të saj”, ka thënë Vuçiq, njofton kabineti i tij. Vuçiq falënderoi patriarkun dhe Kishën Ortodokse Serbe për “shërbimin dhe mbështetjen e vazhdueshme për ruajtjen e shpirtit të qenies kombëtare serbe - Kosovë e M...” Të krishterët ortodoksë që ndjekin kalendarin Julian festojnë Pashkët të dielën.

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
11
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024