Alonso shpjegon pse suksesi i De Rossit duhet të festohet
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i pamposhtur i Bayer Leverkusenit, Xabi Alonso, kishte plot lëvdata për homologun e tij të nesërm të Romës, Daniele De Rossi duke shpjeguar pse ai është i kënaqur që e sheh ish-mesfushorin e “Giallorossit” duke bërë kaq mirë në “Stadio Olimpico”.

Ish-mesfushori i Liverpoolit, Real Madridit dhe Bayern Munichut mbajti konferencën e tij për shtyp para ndeshjes së nesërme mes Romës dhe Bayer Leverkusen në gjysmëfinalet e Ligës së Evropës, raporton KosovaPress.

Ekipet do të luajnë ndeshjen e parë në “Stadio Olimpico”, duke filluar nga ora 21:00, përpara se të kthehen në Gjermaninë perëndimore për ndeshjen e kthimit një javë më vonë.

Pse Alonso e pëlqen De Rossin te Roma?

Gjatë bisedës së tij me shtypin, Alonso u pyet se çfarë mendon me fillimin e jetës së De Rossit si trajner i klubit që ai përfaqësoi për 18 vjet.

“Unë shoh shumë ngjashmëri. Jemi nga i njëjti brez, ai është një lojtar që ka pasur një karrierë të shkëlqyer si me Romën ashtu edhe me Italinë. Jam shumë i kënaqur që shoh ish-lojtarë që kanë ndjekur këtë rrugë si trajner. Roma po luan shumë mirë dhe ka disa lojtarë të mëdhenj, do të jetë një ndeshje e shkëlqyer”, tha Alonso.

Një çift hipotetik mesfushë Alonso-De Rossi?

Gazetarët e pyetën gjithashtu trajnerin e Leverkusenit nëse do t'i kishte pëlqyer partneriteti i De Rossit në mesfushë gjatë kohës së tyre si lojtar.

Ai u përgjigj: “Nuk do të kishte qenë aspak keq. Më pëlqente të luaja kundër tij, ai ishte i kompletuar dhe garues. Megjithatë, do të jem i lumtur ta shoh pjesën e pasme të tij nesër”, tha Alonso.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
466
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024