Shenjat e lumtura të Zodiakut që nuk i duan lidhjet
Magazina
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Nuk ka asgjë më të vetmuar se të jesh në një marrëdhënie të keqe dhe disa njerëz e dinë këtë. Paqja dhe harmonia janë prioriteti i tyre dhe ata nuk duan të humbin kohë për njerëzit që nuk e meritojnë atë. Këto shenja të Zodiakut nuk u pëlqen të jenë në një lidhje.

Dashi

Dashi njihet për pasionin e tyre për pavarësinë. Në një marrëdhënie, ata mund të ndihen të frustruar nëse mendojnë se janë të kufizuar ose të kontrolluar në ndonjë mënyrë. Si beqar, Dashi mund të menaxhojë plotësisht jetën e tyre dhe të ndjekë qëllimet e tyre pa kompromis. Ata pëlqejnë të jenë udhëheqës të fatit të tyre dhe të marrin në mënyrë të pavarur vendime që i çojnë drejt suksesit.

Binjakët

Binjakët janë flutura sociale që duan të flasin me të gjithë dhe të eksplorojnë mundësi të reja. Në një marrëdhënie, ata mund të ndihen të kufizuar nëse partneri i tyre është shumë kërkues ose shumë serioz. Por, si beqarë, Binjakët mund të takojnë njerëz të rinj dhe të kenë gjithmonë diçka të re për të eksploruar. Kurioziteti dhe shpirti i tyre aventurier shprehen më së miri kur janë të lirë.

Ujori

Ujorët janë njerëz të vërtetë dhe kurrë nuk kanë frikë të dalin nga kutia. Për ta, liria dhe pavarësia janë me vlerë të paçmueshme. Në një marrëdhënie, Ujorët mund të ndihen sikur diçka po i mbyt ose i kufizon, ndërsa si beqarë mund të eksplorojnë botën dhe të ndjekin pasionet e tyre pa asnjë kompromis. Nëse janë vetëm, ata mund t'i përkushtohen plotësisht projekteve, ideve dhe qëllimeve të tyre.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024