Akili e pëson në raundin e dytë të Evropianit të xhudos në Zagreb
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudisti ynë, Akil Gjakova është mposhtur qysh në raundin e dytë të Kampionatit Evropian të xhudos për Senior që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 73 kilogramë, Gjakova u mposht në raundin e dytë nga xhudisti nga Bullgaria, Mark Hristov, raporton KosovaPress.

Akili e nisi me fitore raundin e parë të këtij Evropiani, duke e mposhtur sllovenin Martin Hojak, ndërsa në të dytin e pësoi nga bullgari Mark Hristov.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024