Cena ndalet në raundin e tretë të Evropianit të xhudos në Zagreb
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudisti ynë, Dardan Cena është mposhtur në raundin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos për Senior që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 73 kilogramë, Cena u mposht në raundin e tretë nga xhudisti nga Moldavia, Adil Osmanov, raporton KosovaPress.

Cena e nisi raundin e parë të këtij Evropiani pa luftë, ndërsa në të dytin fitoi kundër italianit Manuel Parlati, vetëm për tu mposhtur më pas nga xhudisti moldav, Adil Osmanov.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024