Kuka pas medaljes së artë të Distrias: Mbretëresha e Evropës nga Kosova ime e dashur
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Distria Krasniqi e fitoi sot medaljen e artë në Kampionatin Evropian për Senior të xhudos.

Në kuadër të kategorisë deri në 52 kilogramë, Krasniqi regjistroi katër fitore, ndërsa në finale e mposhti italianen Odette Giuffrida, për ta fituar medaljen e artë, raporton KosovaPress.

Menjëherë pas suksesit të Distrias reagoi trajneri i ekipit kosovar të xhudos, Driton Kuka, i cili e cilësoi Krasniqin si “Mbretëresha e Evropës nga Kosova ime e dashur”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024