E mbyti qëllimisht me veturë, arrestohet 23-vjeçari në Pejë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës sot rreth orёs 17:25 ёshtё njoftuar se nё rrugën “Agim Binak Qelaj” në Pejë ka ndodhur njё aksident trafiku mes njё veture dhe njё kёmbёsori. Policia pas hetimeve fillestare ka kuptuar se nuk ka tё bёjё me aksident, pasi viktima ёshtё goditur me veturё qёllimisht. Viktima ёshtё dёrguar nё Spitalin Rajonal nё Pejё, ku ka ndërruar jetë nga plagët e marra dhe nga ekipi mjekёsor ёshtё konstatuar vdekja e viktimёs - shtetas i Shqipёrisё.

I dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes duke e braktisur veturёn nё njё lokacion tjetёr. Policia pas njё pune intensive operativo hetimore ka arritur tё identifikojnё dhe arrestojё personin e dyshuar S.J. (23), shtetas i Shqipërisë. Personi i dyshuar me urdhёr tё prokurorit tё shtetit ndalohet pёr 48 orё pёr veprën penale “vrasje e rёndё”, ndёrsa trupi i pajetё i viktimёs dёrgohet nё Institutin e Mjekёsisё Ligjore nё Prishtinë pёr obduksion.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,244
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024