Mitrovicë e Jugut: Shkeli ligjin për trafikun, policia ia merr veturën
Siguri
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës sot në Mitrovicën e Jugut ka konfiskuar një automjet pasi drejtuesi i tij kishte dalë në trafik nën masën mbrojtëse të konfiskimit të patentë shoferit për kundërvajtje të shkaktuar disa javë më parë. Ndaj shoferit është shqiptuar gjobë 500 euro, pesë pikë negative, masa mbrojtëse vazhdimi i konfiskimit të patentë-shoferit edhe për gjashtë muaj të tjerë si dhe i është konfiskuar automjeti për gjashtë muaj. Masat ndëshkimore të parapara me ligj, do të vazhdojnë të merren ndaj të gjithë kundërvajtësve, të cilët nuk respektojnë rregullat dhe rrezikojnë sigurinë e pjesëmarrësve në trafikun rrugor, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,238
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024