Nevojiten vazhdimet mes Dritës dhe Prishtinës
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar koha e rregullt në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës mes Dritës dhe Prishtinës.

Pas më shumë se 90 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin ndihmës te rrethi në Gjilan, Drita ka barazuar pa gola, 0:0 me Prishtinën, raporton KosovaPress.

Rezultat i njëjtë 0:0 ishte edhe në ndeshjen e parë mes këtyre dy skuadrave, ku vendase ishte Prishtina.

Tani do të nevojiten edhe vazhdimet për ta përcaktuar finalistin e fundit të Kupës së Kosovës, ndërsa nëse nuk ka gola as në vazhdime, penalltitë do të vendosin fatin e kësaj ndeshje.

Drita 0:0 Prishtina (ndeshja shkon në vazhdime)

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,239
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024