Përfundon pjesa e parë në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e kthimit që po zhvillohen momentalisht në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës.

Pas më shumë se 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin ndihmës te rrethi në Gjilan, Drita po barazon pa gola, 0:0 me Prishtinën, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, situatë e njëjtë nuk është edhe në stadiumin e qytetit në Suharekë, ku po luhet ndeshja mes Ballkanit dhe Suharekës.

Ballkani shkon në pushim në epërsi minimale 1:0 kundër Suharekës, falë golit të shënuar nga Gentrit Halili në minutën e 10’.

Rezultatet e pjesës së parë:

Ballkani 1:0 Suhareka

Drita 0:0 Prishtina

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
674
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024