​Arrestohen dy yjet e Premier Ligës nën dyshimin për përdhunim
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Dy futbollistë të Premier Ligë janë arrestuar pasi një përdhunim u raportua në polici. Dy futbollistët e paidentifikuar janë nga i njëjti klub dhe u arrestuan në fundjavë, bën të ditur “The Sun”.

Një lojtar, 19 vjeç, thuhet se u morr në pyetje nga policia, me dyshimin për sulm dhe ndihmë dhe nxitje për një përdhunim, në stadiumin e klubit përpara se të arrestohej zyrtarisht pasi të dilte nga fusha, raporton KosovaPress.

Ai u dërgua në mbajtje gjatë natës dhe më pas u mor në pyetje nga policia nën kujdes. Lojtari tjetër, i cili gjithashtu është 19 vjeç, u arrestua një ditë më pas dhe më vonë u pyet nga policët nën dyshimin për përdhunim.

Të dy lojtarët thuhet se tani janë liruar me kusht në pritje të hetimeve të mëtejshme. Përdhunimi i supozuar thuhet se ka ndodhur të premten mbrëma, me viktimën e supozuar që kontaktoi policinë dhe bëri një ankesë zyrtare disa orë më vonë.

Një zëdhënës i policisë i tha “The Sun”: “Policia ka arrestuar dy persona të gjinisë mashkullore pas një raportimi për një përdhunim. Një 19-vjeçar u arrestua me dyshimin për sulm dhe ndihmë dhe nxitje në një përdhunim. Një 19-vjeçar i dytë u arrestua nën dyshimin për përdhunim. Të dy burrat janë liruar me kusht nga policia".

Ndërkaq, një zëdhënës i klubit të lojtarëve në fjalë tha: "Meqë çështja është tani në duart e policisë, Klubi i Futbollit nuk do të bëjë komente të mëtejshme në këtë fazë".

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
201
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024