Kolapsi në fushë, ky është vendimi për mbrojtësin e Romës
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Roma ka njoftuar se Evan Ndicka është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është lejuar të rifillojë të luajë pas kolapsit të tij të frikshëm në fushë në fillim të këtij muaji.

Ndicka ishte në qendër të skenave shqetësuese më 14 prill, kur ai humbi ndjenjat në pjesën e dytë të ndeshjes së Serie A me Udinesen, raporton KosovaPress.

Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndeshja u ndërpre.

Testet fillestare sugjeruan se Ndicka nuk kishte pësuar sulm në zemër dhe ekzaminimet e mëtejshme konfirmuan se ai kishte shmangur çdo problem kardiak, ndërsa në vend të kësaj ai vuante nga një kolaps i mushkërisë së majtë. Ai doli nga spitali të nesërmen.

Siç njoftoi Roma, Ndicka ka marrë një dritë të gjelbër pas një raundi analizash kardiologjike dhe pulmonare në klinikën mjekësore Villa Stuart dhe si i tillë ka të drejtë të rifillojë aktivitetin sportiv.

24-vjeçari do të rikthehet në stërvitje në ditët në vijim dhe mund të jetë pjesë e skuadrës së ndeshjes për përballjen e ardhshme me Napolin më 28 prill.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024