Osmani e Vuçiq 'përballen' për prezencën e të mbijetuarave të luftës në KS të OKB-së
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka reaguar pas deklaratës së presidentes së Vjosa Osmanit për krimet e luftës së Serbisë ndaj grave të Kosovës.

Presidenti Vuçiq tha se në këtë mbledhje janë sjellë njerëz që nuk janë pjesë e kësaj mbledhje dhe nuk bëjnë pjesë në çështjen e kësaj mbledhje.

Ai tha se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka sjellë njerëz për të fajësuar Serbinë në këtë mbledhje.

Ndërkaq, për testimin e dronëve Iranian, Vuçiq theksoi se Serbia nuk ka pasur asnjëherë dronë të tillë.

Ndërkaq, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i e ka quajtur përgjigjen e Vuciqit propagandë. Ajo tha se të gratë e dhunuara në Kosovë janë avokate dhe kanë kapacitet për të qenë pjesëtare të kabinetit të saj.../A.Drenica/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
225
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024