Osmani: Serbia nuk ka përmbushur asnjërën marrëveshje
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuar tha se emri i dytë i Serbisë është “mos zbatimi i marrëveshjes”.

Osmani gjatë mbledhjes tha se Serbia është hipokrite kur flet për marrëveshjen e saj me Kosovën. Sipas presidentes së Kosovës, Osmani, Serbia nuk ka përmbushur asnjë marrëveshje deri më sot dhe se Vuçiq duhet të mendoj edhe një herë nëse e ka pranuar atë marrëveshje.

Ajo tha se nëse Vuçiq është i interesuar për serbët në Kosovës ai duhet të jetë avokati më i fuqishëm për pranimin e Kosovës në Këshill të Evropës sepse aty bazohen të drejtat e banorëve të Kosovës./A.Drenica/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
194
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024