​Xavi i hapur të vazhdojë me Barcelonën
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kthesë në të ardhmen e Xavi Hernández te Barcelona. Trajneri i skuadrës spanjolle do të ishte i gatshëm të rimendonte të ardhmen e tij dhe të heqë dorë nga dorëheqja për të vazhduar ushtrimin e postit të tij dhe për të përmbushur vitin e kontratës së tij.

Trajneri dëshiron të flasë me drejtuesit për të parë se çfarë mendojnë për këtë dhe për të marrë një vendim të rënë dakord nga të gjitha palët. Javën e kaluar ai u takua me Decon dhe trajneri i dha kushtin që të bënte tre nënshkrime për të vazhduar në stolin e katalanasve. Kësaj drejtori sportiv iu përgjigj se nuk ka para për kërkesat e tij. Laporta, në kurriz të zhvillimit të klasikes ndaj Real Madridit, nuk ka dashur të avancojë asgjë në lidhje me këtë dosje, përcjellë KosovaPress.

Është e qartë se një takim duhet të zhvillohet këtë javë dhe, në varësi të përfundimeve të nxjerra, Xavi do të ishte i gatshëm të qëndronte. Ai ka parë që skuadra ka reaguar dhe se fjala e shumë lojtarëve është se nuk duan që ai të largohet. Madje, fansat i kanë treguar javët e fundit se janë me të. Entuziazmi që i zgjon brezi i ri i futbollistëve të rinj dhe lëshimi i Spotify Camp Nou të ri janë disa nga arsyet e tjera që e shtyjnë të vazhdojë në stol.

Xavi Hernández njoftoi tre muaj më parë, pas humbjes së pashpjegueshme 3-5 kundër Villarrealit, se do të largohej nga posti i trajnerit në fund të sezonit, pavarësisht se kishte edhe një vit kontratë. Që atëherë, skuadra përjetoi një seri të mirë rezultatesh dhe ndjesish që e lejuan atë të ëndërronte për pjesën vendimtare të sezonit: 13 ndeshje radhazi pa humbje (dhjetë fitore dhe tre barazime).

Megjithatë, në këto javë të fundit, Barça i ka thënë lamtumirë çdo opsioni për të fituar ndonjë titull, me eliminimin e dhimbshëm në çerekfinale të Champions League nga Paris Saint-Germain (4-6 në total në barazim) dhe humbjen. në klasike kundër Real Madridit këtë të diel me rezultat 3-2.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
224
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024