Bullgarja Brezalieva fiton medaljen e argjendtë dhe të bronzit në gjimnastikë
Ballkani
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Eva Brezalieva fitoi medaljet e argjendta dhe të bronzit respektivisht në finalet e topit dhe rrethit në Kupën Botërore të Gjimnastikës Ritmike FIG në Baku, Azerbajxhan, të dielën. Paraqitja e shkëlqyer e Brezalievës në finalen e rrethit metalik i fitoi asaj 34.650 pikë, e cila u rendit e treta pas gjermanes Darja Varfolomeev me 35.550 pikë dhe italianes Sofia Raffaeli me 35.500 pikë.

Gjimnastja bullgare bëri një rutinë të përsosur në finalen e topit dhe me rezultatin 33.800 pikë vendosi Varfolomeev, i cili fitoi sërish medaljen e artë, dhe ukrainases Taisiia Onofriichuk. Deri më tani, gjimnastët bullgarë kanë fituar një medalje bronzi dhe dy të argjendta në Kupën e Botës në Baku. /BTA

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
481
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024