Serbëve i pengon prezenca e mediave në qendrat e votimeve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Serbët në Zubim Potok kanë reaguar kundër pranisë së mediave të cilat po monitorojnë procesin e votimit për apo kundër shkarkimit të kryetarit të kësaj komune.

Atyre i ka shpjeguar zyrtari i caktuar nga KQZ për komunën e Zubin Potokut, Agim Kastrati, i cili ka thënë se për votuesit qendra duhet të jetë e hapur.

“Qendra për votuesit duhet të jetë e hapur, për ato të tjerat unë nuk jam këtu të vendos, vendim kemi, ka ligje për zgjedhjet, ka rregulla për zgjedhje për atë sa çka duhet bërë. Më së miri di të ishte që, me forcë për askënd nuk është mirë që të bëhet”, tha ai.

Në këtë komunë kanë të drejtë vote mbi 6 mijë e 600 qytetarë në pesë qendra të votimit me 11 vendvotime.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,265
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024