Zveçan: Disa qendra të votimit nuk pajisen me leje për përdorim të shkollave, përdorin qendra alternative
Tjera
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Në Këshillin Zgjedhor të Zveçanit, janë katër përfaqësues sot, prej subjekteve politike të PDK, LDK, LVV dhe të zyrës së OIKU-t.

Zyrtari i lartë i Komisionit Zgjedhor në Zveçan, Vuksan Vuksanoviq, ka thënë se probleme ka pasur vetëm në lidhje me transportin e stafit të votimit, ndërsa qendrat janë hapur në orën 7:00 të mëngjesit.

Ai ka shtuar se ka qendra të votimit që nuk kanë mundur t’i hapin sepse nuk kanë pasur leje për përdorim të shkollave, dhe për këtë arsyeje kanë përdorur qendrat alternative si qendra se ku do të votohet.

Ndërsa, për pjesëmarrjen e Policisë së Kosovës, ai mendon se nuk ka pasur nevojë për sigurim shtesë.

Vuksanoviq nuk kishte informacion për numrin e saktë të votuesve. 

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
138
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024