Edhe në Zveçan hapen me kohë qendrat e votimit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Pesë qendrat e votimit në komunën e Zveçanit janë hapur me kohë dhe deri tani gjithçka është duke shkuar sipas planit dhe nuk ka ndonjë parregullsi.

Objekti i Komunës në Zveçan, shkollat ‘Isa Boletini”, në fshatrat Zhazhë e Kelmend, ‘Rajska Banja’, në Bajnskë dhe objekti komunal në fshatin Zhitkovc, do të shërbejnë sot për qytetarët të cilët duan të votojnë pro ose kundër largimit nga funksioni të kryetarit të kësaj komune, Ilir Peci.

Në këtë proces në komunën e Zveçanit të drejtën e votës e kanë gjithsej  7 mijë e 209  votues.

Aktualisht nuk shihen qytetarë të interesuar për të marrë pjesë në këtë proces, ndërsa vërehet prania e strukturave të sigurisë afër këtyre qendrave.

Ndryshe, autoritetet në Beograd dhe përfaqësuesit politik lokalë të serbëve, kanë bërë thirrje për bojkot të procesit, ndërsa autoritetet e Kosovës akuzuan Beogradin se po bënë presion ndaj qytetarëve për të mos votuar më 21 prill. /A. Damati/

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,151
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024