Era shemb minaren e xhamisë në Turqi
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Minarja e një xhamie u shemb për shkak të erës së fortë në Turqinë qendrore, të shtunën më 20 prill. Pemët u rrëzuan, koshat e plehrave jashtë ndërtesave u tërhoqën zvarrë dhe u thyen xhamat e disa apartamenteve, për shkak të erës së fortë në qytetin Cankiri. Një nga dy minaret e Xhamisë Bademlik në qytet u rrëzua gjithashtu nga era. Fragmente të minares dëmtuan vendet e punës dhe automjetet në lagje. /AA

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
789
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024