James O'Brien: Kosova ta zbatojë asociacionin
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ndihmës Sekretari i Byrosë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike të Departamentit të Shtetit, James O'Brien, deklaroi sot në Beograd se komuniteti ndërkombëtar do të bëjë gjithçka që Kosova të themelojë asociacionin. Ai këto komente i bëri pas takimit me presidentin Aleksandar Vuçiq me të cilin ka biseduar edhe për partneritetin SHBA-Serbi. "Kosova ka premtuar se do ta zbatojë obligimin për themelimin e asociacionit dhe kjo është me rëndësi kyçe për serbët. Nëse ekziston shqetësimi se komuniteti ndërkombëtar nuk po i përmbush obligimet e veta, shpresoj se do të punojmë për të përmbushur premtimin dhe për të ndihmuar," tha O’Brien.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
743
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024