Lufta për pozitën e liderit, formacionet zyrtare të Ballkanit dhe Dritës
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i super ndeshjes mes Ballkanit dhe Dritës, e vlefshme kjo për xhiron e 30 të Superligës së Kosovës.

Të dyja skuadrat janë duke luftuar për pozitën e liderit dhe për titullin e kampionit, ku vetëm dy pikë është dallimi mes tyre, raporton KosovaPress.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në kampionatin vendor, Ballkani e mposhti 2:0 Feronikelin ’74, kurse Drita fitoi 4:2 kundër Lirisë.

Momentalisht, Ballkani është lider i tabelës me 59 pikëve, vetëm dy sosh më shumë se Drita që e zë vendin e dytë.

Ndeshja e fundit mes Dritës dhe Ballkanit daton në muajin shkurt të këtij viti, ku asokohe Drita e mposhti kampionin me rezultat minimal 1:0.

Tanimë formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato i gjeni më poshtë.

Ballkani

Drita

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024