Allegri e thumbon Juventusin
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Komentet e Maximiliano Allegrit në konferencën e tij për shtyp u lexuan nga disa si një sulm ndaj Juventusit për strategjinë e transferimit të merkatos së janarit.

Juventusi ishte në garën e Scudettos derisa filluan rezultatet negative në muajt e fundit dhe tani ka zbritur në pozitën e tretë, raporton KosovaPress.

Ndërsa klubet e tjera ishin të përqendruara në përforcimin e skuadrës së tyre, të ardhurit e Juventusit në janar mezi shkelën në fushë. Gjatë konferencës së sotme për shtyp, trajneri u pyet nëse ishte penduar për merkaton e janarit.

“Klubi kujdeset për strategjinë e transferimeve. Ajo që është bërë është bërë dhe ne nuk mund ta ndryshojmë tani”, u përgjigj Allegri.

“Calciomercato.com” e pa këtë si një sulm të drejtpërdrejtë ndaj drejtorit Cristiano Giuntoli dhe hierarkisë për të zgjedhur për të investuar në lojtarë që Allegri mezi i përdorte.

Tiago Dialò u morr nga hundët e rivalëve të Interit, i siguruar për 5.1 milionë euro plus 2 milionë euro shtesë, por ish-mbrojtësi i Lille nuk ka luajtur ende asnjë minutë futbolli për “Zonjën e Vjetër”.

Nënshkrimi më i diskutueshëm ishte Carlos Alcaraz, me një kosto prej 3.9 milion € për huazimin gjashtëmujorë nga ekipi i Championship, Southampton.

Ekziston një opsion për të blerë për 49.5 milionë euro, një shumë që Juve nuk kishte as më të voglin synim ta paguante. Allegri përdori Alcaraz vetëm për gjashtë paraqitje në Serie A dhe një paraqitje 60 sekondash në Kupën e Italisë, për gjithsej 193 minuta futboll. Giuntoli pritet gjerësisht të mbështesë shkarkimin e Allegrit këtë verë dhe ardhjen e trajnerit të Bolognas, Thiago Motta.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
138
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024