Araujo i kundërpërgjigjet komenteve të Gundogan për kartonin e kuq kundër PSG
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbrojtësi i Barcelonës Ronald Araujo ka folur për respektimin e kodeve dhe vlerave në përgjigje të komenteve të shokut të skuadrës Ilkay Gundogan, për përjashtimin e tij me karton të kuq kundër Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve.

Araujo, u largua me të kuq në minutën e 29’ të ndeshjes së dytë të çerekfinales së martën. Barça e kishte fituar ndeshjen e parë në Paris 3:2 dhe udhëhoqi 1:0 në “Camp Nou” pas golit të hapjes nga Raphinha në minutën e 12’, por kartoni i kuq rezultoi të ishte një pikë kthese në barazim, raporton KosovaPress.

PSG doli fitues në fund me shifrat 4:1 në ndeshjen e dytë duke kaluar në fazën gjysmëfinale me një fitore të përgjithshme 6:4. Pas ndeshjes, Gundogan theksoi faullin e Araujos si "vrasje" në lidhje me shpresat e tyre për përparim.

“Ne ishim në një pozicion kaq të mirë pas golit të parë që shënuam. Ishte gjithçka në duart tona. Ne ia dhamë PSG-së në mënyrën më të thjeshtë, dhe kjo është pjesa më zhgënjyese. Nëse Araujo faulloi Barcolan, mendoj se është një karton i kuq. Nuk e kam parë ende përsëritjen, kështu që nuk e di nëse ai e mori topin, por është e vështirë të thuhet. Në këto momente vendimtare, duhet të jeni të sigurt për të marrë topin. Nëse nuk e kuptoni, duhet të qëndroni larg. Sigurisht që do të kisha preferuar të pranoja një gol atje, ose t'i jepja sulmuesit një kundër një kundër portierit Marc-Andre Ter Stegen. Zbritja në 10 lojtarë me kaq shumë kohë për të luajtur, thjesht na vrau”, tha Gundogan pas ndeshjes.

Kur u pyet drejtpërdrejt se çfarë mendonte për komentet e Gundogan, Araujo tha:

“Preferoj ta mbaj me vete atë që mendoj për ato komente. Unë kam kodet dhe vlerat e mia që mendoj se duhet t'i respektoni”.

Kur u pyet nëse ai besonte se Gundogan nuk i kishte përmbushur ato kode dhe vlera, Araujo tha: "Unë mendoj se tashmë i jam përgjigjur kësaj pyetjeje".

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
194
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024