Këto janë shtetet me përqindjen e njerëzve që besojnë në Zot
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Dhjetë shtetet e botës me përqindjen e njerëzve që besojnë në Zot ose një qenie supreme janë: Indonezia me 93%, Turqia me 91%, Brazili me 84%, Afrika e Jugut me 83%, Meksika me 78%, SHBA me 70%, Argjentina me 62%, Rusia me 56%, India me 56% dhe Polonia me 51%. Kështu thuhet në publikimin "% e njerëzve që besojnë në Zot ose një qenie supreme' nga faqja “World of Statistics”. 

Këto të dhëna janë publikuara nga faqja “World of Statistics” në platformën X, ku bëhet e ditur po ashtu pas shtetit të dhjetë, vijon Italia me 50%, Kanada 46%, Hungaria 29%, Australia 29%, Spanja 28%, Gjermania 27%, Anglia 25%, Belgjika 20%, France 19% dhe Suedia 18%, Koreja Jugore 18%, Kina 9% dhe Japonia 4%.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,252
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024