​Ronaldo “mposht” Juventusin, do t’i kthehen 19.5 milionë euro
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjigantët e Serisë A, Juventusi do t'i duhet t'i kthejnë paratë Cristiano Ronaldos, avokatët e të cilit tani kanë fituar çështjen gjyqësore kundër “Bianconerëve”.

“La Gazzetta dello Sport” raporton se Juve do t'i duhet të paguajë 19.5 milionë euro që i detyrohen Ronaldos nga koha e tij në klub dhe historia i referohet pagesave mujore të shtyra gjatë bllokimit nga Zonja e Vjetër në të ashtuquajturat manovra pagash. dhe ata kurrë nuk i paguan ato paga të shtyra për Ronaldon.

Portugezi kishte John Shehata, Emanuele Guastalla dhe Fabio Iudica si avokatë dhe ata kanë qenë çelësi për të marrë një fitore për lojtarin aktual të Al Nassr. Juventusi, raportohet, nuk ka pasur kurrë një buxhet të caktuar për paratë që duhet të paguajë në këtë rast pasi në thelb kishin pritur të merrnin një fitore.

Paulo Dybala kishte paditur më parë Juventusin për mosmarrjen e parave në këtë rast dhe ai nuk ishte i vetmi lojtar që e kishte pësuar atë fat.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024