Studentët ia mbyllin derën dhe nuk i lejojnë të dalin anëtarët e Këshillit të Etikës të UP-së
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Studentët mbyllin derën duke mos lejuar anëtarët e Këshillit të Etikës të UP-së të dalin nga mbledhja që ata mbanin në rektoratin e Universitetit të Prishtinës. Kjo pasi ata as sot nuk kanë marrë vendim për profesorin Xhevat Krasniqi.

Studentët po protestojën kundër këshillit të etikës, se nuk është denoncim për vlerësim por për ngacmim seksual, duke thërritur se ngacmimi seksual është krim.

Protesta është organizuar nga Lëvizja Feministe Studentore për ngacmimet në Universitetin e Prishtinës. Ata po theksojnë se ngacmimi seksual nga profesorët është krim.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,846
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024