Gudmundsson, ja strategjia e Juventusit për të rrëmbyer objektivin e Interit dhe Tottenhamit
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Juventusi nuk po ëndërron vetëm për Albert Gudmundsson, pasi ka hartuar një strategji për të mposhtur Interin dhe Tottenhamin për yllin e Genoas në verë.

Sulmuesi 26-vjeçar islandez duket i destinuar të largohet nga Genoa këtë verë pas një sezoni mbresëlënës nën drejtimin e Alberto Gilardino, duke shënuar 15 gola dhe duke dhënë katër asistime në 32 paraqitje gjithsej, duke tërhequr vëmendjen e klubeve në të gjithë Evropën, raporton KosovaPress.

Tre klubet që në dukje janë më të interesuarit për Gudmundsson janë Juventus, Inter dhe Tottenham.

“Tuttosport” ka detajuar se si Juventusi ka diskutuar tashmë mundësitë e një marrëveshjeje për Gudmundsson me agjentët e tij, duke i lejuar ata të hartojnë një strategji për një marrëveshje me Genoan, të cilët po presin gjithashtu oferta nga Interi dhe Tottenham.

“Zonja e Vjetër” dëshiron të përfshijë mesfushorin argjentinas Enzo Barrenechea si pjesë e një marrëveshje shkëmbimi me Genoan, të cilët tashmë e kanë veçuar 22-vjeçarin si një opsion interesant.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024