Osmani komenton vrasjet në Kosovë: Gratë duhet të dëgjohen
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka komentuar sot vrasjet e grave në ditët e fundit në vendin tonë. Ajo në panelin me të rinj në Forumin për Gratë dhe Paqen ka thënë se rastet e vrasjeve në Ferizaj dhe Pejë tregojnë mbi pabarazinë gjinore, e cila ka rrënjët e thella në shoqërinë tonë. Sipas saj, institucionet e drejtësisë kanë detyrim primar t’i mbrojnë qytetarët dhe t’ua japin atyre mbrojtjen gjyqësore. “Institucionet e drejtësisë kanë detyrim primar t’i mbrojnë qytetarëve dhe t’ua japin atyre mbrojtjen gjyqësore siç e parasheh Kushtetuta jonë,” ka thënë Osmani.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,257
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024