Begaj: Barrën më të rëndë të konflikteve në Ballkan Perëndimor e kanë bartur gratë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka thënë se Forumi për Paqen, Gratë dhe Sigurinë është dëshmi e zotimit të përbashkët rajonal, ku roli i grave në shoqëri është themelor.

Begaj tha se Ballkani Perëndimor ka qenë dëshmitarë i shumë konflikteve të përgjakshme, ku barrën më të rëndë e kanë bartur gratë, që kanë qenë cak i dhunimit, poshtërimit dhe torturës.

Begaj në Forumin për Paqen, Gratë dhe Sigurinë theksoi nevojën e bashkëpunimit, progresit dhe zhvillimit të qëndrueshëm në rajon./E.Zeqiri/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024