Lufta për titull në basketboll, Ferati parashikon finalen Ylli-Trepça
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Edicioni i Superligës në basketboll tashmë ka hyrë në fazën më të nxehtë, atë të play off-it, ku skuadrat elitare synojnë të kurorëzohen me titullin kampion.

Është skuadra e Yllit ajo që tashmë ka prekur gjysmëfinalen, ndërsa gjysmëfinalisti  tjetër do të del nga sfida Prishtina-Vëllaznimi, i cili sipas analistit dhe trajnerit të basketbollit Ismet Ferati është i paparashikueshëm pasi që seria prej dy ndeshjeve të para është e barabartë dhe se dueli i tretë do të jetë përcaktues.

Luftë të ashpër Ferati pret në fazën gjysmëfinale, ku do të ballafaqohen gjigantët e basketbollit kosovar.

Ferati parashikon finalen e madhe mes Yllit dhe Trepçës, ku sipas tij, favorit do të jetë skuadra nga Mitrovica.

Përtej garës momentale, Ferati vlerëson se fenomen shqetësues në basketbollin kosovar mbetet mungesa e lojtarëve vendorë dhe mungesa e faktorizimit të tyre në ekipe.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
220
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024