​Garda Revolucionare paralajmëron SHBA rreth Izraelit - do të merrni përgjigje reciproke
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike të Iranit (IRGC) lëshoi një paralajmërim për Shtetet e Bashkuara, duke pohuar se çdo mbështetje ose pjesëmarrje në veprime kundër interesave të Iranit do të përballet me një përgjigje vendimtare. IRGC tha se i mbante SHBA-të përgjegjëse për ato që i quajti "veprimet e liga" të qeverisë izraelite. “Çdo kërcënim nga shteti terrorist i Amerikës dhe regjimi sionist nga çdo vend do të pasohet nga një përgjigje reciproke dhe proporcionale nga Republika Islamike e Iranit ndaj burimit të kërcënimit”, tha IRGC. Sistemet e mbrojtjes ajrore amerikane në Lindjen e Mesme kanë kapur disa dronë iranianë që synonin Izraelin./CNN

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
313
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024