Baerbock thotë se sulmi i Iranit rrezikon të gjithë rajonin të zhytet në kaos
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock dënoi sulmin e Iranit ndaj Izraelit dhe tha se ai rrezikon një rajon të tërë të zhytet në kaos. “Ne e dënojmë sulmin e vazhdueshëm në termat më të fortë të mundshëm, duke rrezikuar të zhysim një rajon të tërë në kaos”, shkroi Baerbock në rrjetin X. “Irani dhe përfaqësuesit e tij duhet ta ndalojnë këtë menjëherë. Në këto orë, ne qëndrojmë fuqishëm pranë Izraelit.”

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,845
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024