​Hapësira ajrore e Izraelit do të mbyllet, thotë ministria e transportit
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Izraeli do të mbyllë hapësirën e tij ajrore duke filluar nga ora 12:30 me orën lokale, tha ministria e transportit e Izraelit. “Në përputhje me udhëzimet e sistemit të sigurisë, duke filluar nga ora 00:30 e natës së sotme, hapësira ajrore e shtetit të Izraelit do të mbyllet për fluturimet ndërkombëtare dhe të brendshme”, thuhet në njoftim. "Për shkak të vonesës në mbërritjen e fluturimeve për në Izrael, orari i fluturimeve nga Tel Avivi pritet të ndryshojë. Aeroporti Ramon do të mbyllet për trafikun. Publikut udhëtues i kërkohet të kontrollojë me linjat ajrore dhe në faqen e internetit të autoritetit të aeroportit për oraret e reja të fluturimeve para mbërritjes në aeroport”, vazhdoi ai. “Ne do të vazhdojmë të përditësojmë sipas zhvillimeve”, thuhet në deklaratë.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
36
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024