​Sulmi i Iranit "ka gjasa të shpaloset brenda disa orëve", thotë zyrtari i sigurisë amerikane
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sipas zëdhënëses së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson, Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit që “ka gjasa të shpaloset brenda disa orësh”.

“Presidenti Biden po përditësohet rregullisht mbi situatën nga ekipi i tij i sigurisë kombëtare dhe do të takohet me ta këtë pasdite në Shtëpinë e Bardhë, dhe ekipi “është në komunikim të vazhdueshëm me zyrtarët izraelitë, si dhe partnerë dhe aleatë të tjerë”, thuhet në deklaratë. 

Watson ripohoi qëndrimin e presidentit se "mbështetja jonë për sigurinë e Izraelit është e hekurt" dhe se Shtetet e Bashkuara "do të qëndrojnë me popullin e Izraelit dhe do të mbështesin mbrojtjen e tyre kundër këtyre kërcënimeve nga Irani".

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
675
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024