​Irani ka lëshuar drone drejt Izraelit
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Irani ka lëshuar drone drejt Izraelit, sipas një zëdhënësi të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit.

SHBA më herët tha se priste që Irani të kryente sulme kundër objektivave të shumta brenda Izraelit, thonë burimet, në hakmarrje për një sulm të dyshuar izraelit në konsullatën iraniane në Damask. Presidenti Joe Biden po kthehet në Uashington të shtunën për t'u takuar me ekipin e tij të sigurisë kombëtare.

Irani ka kapur një anije me kontejnerë pranë ngushticës së Hormuzit me 25 anëtarë të ekuipazhit në bord. Sipas mediave shtetërore iraniane, anija menaxhohet nga një kompani e lidhur me një biznesmen izraelit.

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
675
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024