Pjesa e parë: Pa gola mes Prishtinës e Gjilanit, Ballkani e Drita në epërsi
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në tri ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas më shumë se 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, Prishtina po barazon pa gola, 0:0 me Gjilanin, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, Drita e Ballkanit po avancojnë, të dyja me rezultat të njëjtë 1:0.

Drita po avancon falë golit të Meris Maliqit (minuta e 8’) kundër Lirisë, ndërsa Ballkani është në avantazh kundër Feronikelit ’74 përmes golit të Nazmi Gripshit (minuta e 22’).

Rezultatet e pjesës së parë:

Prishtina 0:0 Gjilani

Drita 1:0 Liria

Feronikeli ’74 0:1 Ballkani

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,845
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024