Sulmohet fizikisht një infermier në QKMF-në e Podujevës
Shëndetësi
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Një person ka sulmuar mbrëmë fizikisht një infermier të QKMF-së në Podujevë, pas tensioneve paraprake me një infermiere. QKMF e Podujevës ka njoftuar policinë lidhur me rastin dhe pret reagimin e organeve të ligjit. Mbrëmë rreth mesnatës derisa ekipi emergjent ishte në detyrë, një person ka penguar punën e tyre duke fyer dhe kanosur infermieren ndërkohë që ka eskaluar dhuna fizike ndaj infermierit tjetër të ekipit. Stafi menaxhues i QKMF-së shpreh indinjatë dhe dënon ashpër fyerjet dhe sulmin ndaj punëtorëve shëndetësorë.

“Sulmet e tilla ndaj punëtorëve shëndetësorë në vendet e tyre të punës janë shqetësuese dhe të papranueshme, ndërsa tolerimi i tyre krijon precedent të rrezikshëm për të ardhmen duke nxitur pasiguri në punë në mesin e komunitetit shëndetësor,” thuhet në reagim. QKMF në Podujevë për shkak të shqetësimeve ka bërë të ditur se ka liruar përkohësisht në shtëpi infermierin dhe infermieren.

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
674
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024