Çmimet e arit rriten në nivele rekord
Biznes
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Çmimet e arit u rritën në një kulm historik të premten, me 0.5 për qind të arit në 2,384.34 dollarë për ons që nga ora 3:45 GMT, sipas raporteve të mediave. Shufra e arit arriti një rekord të lartë 2,395.29 dollarë më herët në sesion. Furnizimet e arit në SHBA gjithashtu fituan 1.2 për qind në 2,401.80 dollarë. Platini u rrit 0.7 për qind në 986.65 dollarë dhe paladiumi u rrit 0.1 për qind në 1049.83 dollarë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,847
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024