Bajram Gigolli publikon këngën më të re "Lubizhda e Hasit"
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Këngëtari i mirënjohur Bajram Gigolli ka publikuar këngën më të re "Lubizhda e Hasit".
Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë.
Me tekst që kujton trimërinë dhe vuajtjet e kohës, kjo këngë ka një ndjenjë melankolike dhe mburrëse në të njëjtën kohë.
Me 12 Prill 2024 mbahet edhe përvjetori i njëzet e pestë i rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Lubizhdë e Hasit!

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
734
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024