​Milan-Roma, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Milani dhe Roma janë të detyruar të bëjnë ndryshime në mbrojtje në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Evropës, me synimin për të neutralizuar sulmet e kundërshtarëve.

Edhe pse këta janë rivalë të përsëritur të Serisë A, kjo është hera e parë që ata kanë kryqëzuar rrugët në një ndeshje evropiane dhe garantojnë se të paktën një skuadër italiane do të jetë në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.

Fikayo Tomori dhe Evan Ndicka janë të suspenduar, ndaj kjo detyron ndryshime në mbrojtjen e të dyja skuadrave.

Malick Thiaë mendohet të marrë përsipër kuqezinjtë së bashku me Matteo Gabbia, duke lënë Simon Kjaer në stol.

Ruben Loftus-Cheek u pezullua në Serie A në fundjavë, por ai rikthehet, duke e zhvendosur Christian Pulisic në krahun e djathtë të sulmit, me Rafael Leao në të majtë dhe Olivier Giroud në qendër, përcjellë KosovaPress.

Sa i përket Romës, jo vetëm që Ndicka, por Dean Huijsen nuk është në listën e skuadrës së UEFA-s dhe Sardar Azmoun është i dëmtuar.

Kjo kufizon opsionet për Daniele De Rossi,n i cili duhet të fillojë me Chris Smalling në mbrojtje.

Paulo Dybala dhe Romelu Lukaku janë të garantuar të startojnë, me shumë gjasa me Stephan El Shaaraëy që përfundon sulmin në treshe.

Formacionet e mundshme:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Thiaë, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Giroud

Roma (4-3-3): Svilar; Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola; Cristante, Paredes, Pellegrini; Dybala, Lukaku, El Shaaraëy

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
738
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024